Başkanın Yeni Yıl Mesajı

Değerli ADYSK Dostları,

Sevgili Deniz ve Su Altı Severler,

Zaman su gibi akıp geçerken yepyeni bir yıla daha merhaba demek üzereyiz. Gerek kendi dünyamızda, gerek yakın çevremizde, gerekse yasadigimiz coğrafyada bir çok mutluluğu ve üzüntüyü hep beraber yaşadık. Doğal afetlerden, ekonomik problemlerden, şehit haberlerine, deniz kirliliklerinden ve su altı yaşamını tehdit eden bir çok olay oldu geçtiğimiz yıl içinde, istemeyerek tüm bunlara şahit olduk bazılarının da birlikte üstesinden geldik.

Her yeni yıl sadece takvimlerde değişen bir yaprak değil, aynı zamanda bizler için de yenilenme; hayatı yeniden gözden geçirme fırsatıdır diye düşünüyorum. Bu fırsatı çok iyi değerlendirmek gerekir. Geçmiş yıllardaki başarılarımızı daha ileri götürmek; eksik kaldığımız yerlerdeki hatalarımızı görerek, onları tamamlamak için iyi bir yenilenme imkanıdır gelen yeni yıl. Taze bir başlangıç ve yeni hedeflerle geçmiş hatalarımızdan ders çıkartmak için bir dönüm noktası olarak görüyorum aynı zamanda. Her yılın başında, hayatımızın her alanında bir değerlendirme yaparak, eksi ve artilarimizi ortaya çıkarmalıyız. Ekonomi, sağlık, eğitim, Spor, politika, kültür, sanat, aile, dost, iş, çevre, gezi, seyahat, inanç ve tabii ki DENİZ Yaşamı konularında eksiklerimizi tespit edip en hızlı şekilde çözümler bularak eksiklerimizi gidermeliyiz. Kendimizi başkalarıyla değil sadece geçen yılki kendimizle kıyaslayarak yeni hedefler oluşturmalıyız.

Ümit ederim ki 2018 yılın’da derneğimiz için önceki yıllar gibi hizmet dolu bir yıl olur. Dayanışmamız, huzurumuz, mutluluğumuz ve başarımız devam eder. Derneğimizin kuruluşundan bu güne kadar geçen zaman, proje, program ve önemli hedeflerin gerçekleştirildiği yıllar oldu. 2017’yi geride bırakırken alnımız açık, yüzümüz ak, vicdanımız huzurlu. 2018’e de çok çalışarak yeni projelerin ve atılımların heyecanı içinde gireceğiz. Diğer STK’larla uyum içerisinde olup beraberce yeni hedeflere ve programlara başlangıç yapacağız. Yeni yılın büyük TÜRK toplumuna, dernegimize, şehrimize, ülkemize, yasadigimiz ilçeye, insanlığa, tüm DENİZ DOSTLARINA, DENİZ YAŞAMINA ve CANLILARINA; esenlik, huzur, mutluluk, sevinç, temizlik, kirlilik ve yok olma riski olmadan sürdürülebilir bir yaşam getirmesini diliyorum.

İsterim ki 2018 Yılında DENİZLERİMİZE HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERELİM. En güzel mutluluk şarkılarını hep beraber söyleyelim deniz canlılarıyla. Neşeli, şefkatli ve umutlu bakışlarla bakalım dünyaya. Bir farkındalık yaratmaya ve farklı olmaya çalışalım yeni yılda. Cesaretimizi, inancımızı, merhametimizi, ümidimizi asla yitirmeden, hayat boyunca unutulmayacak güzellikler yaşayalım yeni yılda.

En içten kahkahaları, sevinçleri ve aydinlikları getiren yeni bir yıl olsun. Hepinizin yeni yılı mutlu, huzurlu, sağlıklı, başarılı, bereketli ve DENİZLE İÇ İÇE olsun.

Saygılarımla,

ADYSK 

Yönetim Kurulu Başkanı 

Volkan NARCI

  
1171 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın